Jeg har mange års erfaring med planteavl og i særdeleshed planteværn, frø og kartofler. Desuden har jeg 20 års erfaring med salg og handel og kan tilbyde landmændene en masse interessant viden på dette område.
Jeg sætter stor pris på at snakke med mennesker, og så er jeg samtidig analytisk skarp og finder stor tilfredsstillelse i at give kunderne råd, der optimerer deres bedrift.
Jeg har stor erfaring med både markrådgivning samt analyse, og mine kompetencer rækker derfor hele vejen rundt om landmandens bedrift.
Som afdelingsleder i planteavl er det min fornemste opgave at motivere konsulenterne til at yde deres bedste hver eneste dag, samt sparre om de bedste løsninger for kunderne i kraft af min mangeårige praktiske og analytiske erfaring.